Bibliobox

 

     BIBLIOBOX – návratový box na knihy umožňuje čitateľom vrátiť vypožičané knihy, časopisy a iné dokumenty 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Skrátka, kedykoľvek, keď to vyhovuje čitateľovi.

     Od stredy 18. júna je Malačanom prístupný bibliobox . Grant na jeho zakúpenie vo výške získalo MCK Malacky z Ministerstva kultúry SR. Umiestnenie biblioboxu pred budovou MCK na terase tak prináša čitateľom novú službu, a to najmä v čase, keď knižnica je z rôznych dôvodov zatvorená - deň pracovného pokoja, sviatky, čas mimo otváracích hodín, technické príčiny – poruchy, napr. prerušenie dodávky elektriny, porucha počítačového systému a pod. Čitateľ sa nemusí včas dozvedieť o tom, že knižnica je zatvorená, a keď už absolvoval cestu, je dobré, ak knihy, ktoré chce vrátiť, môže hodiť do biblioboxu.

     My, knihovníčky, veríme, že bude dobre slúžiť čitateľom, aby mohli kedykoľvek vrátiť knihy a vyhnúť sa poplatkom za nedodržanie výpožičnej doby. Predovšetkým veríme, že poskytneme našim čitateľom širšie možnosti služieb a väčší komfort pri vracaní kníh a dúfame, že tak ako i v iných mestách, sa bude verejnosť k biblioboxu správať s úctou a nepríde k jeho poškodeniu

     Vnímame to ako prínos – budovanie dobrých vzájomných vzťahov medzi knižnicou a čitateľom. Obsluha Biblioboxu zo strany knihovníkov a čitateľov je jednoduchá a bezproblémová. Čitateľom poskytne Bibliobox zaujímavú službu a ušetrí ich čas a peniaze.

 Viac o biblioboxoch sa dočítate na www.bibliobox.sk

 

Projekty podporené BSK v roku 2015 a 2016
a FPU v roku 2016:
MCK Malacky
je príspevková
organizácia
mesta Malacky
 
Digitalizáciu
kina
podporili:
 
 

 Malacky logo


 

 

Odporúčame: